فروشگاه لاستیک

فروشگاه لاستیک 

لاستیک یا تایر خودرو تشکیل شده از فراوره های شیمیایی دارای جنسی است که از انعطافی کافی برای تحمل فشار حاصل از وزن خودرو بهره مند بوده و در برابر زمین سخت دوام می آورد.
لاستیک ها در انواع مختلفی برای تمامی مدل های خودرو تولید میشوند که در فروشگاه های لاستیک میتوان آن ها را تهیه نمود. 

اما شما چه زمانی نیازمند به تعویض لاستیک خودروی خود میباشید؟ به طور معمول بعد از گذشت چند سال که در هر خودرو مدت زمان آن بین دو تا چند سال متغیر میباشد، بایستی لاستیک خودرو تعویض گردد. برخی لاستیک ها با برخورداری از کیفیت بالا در ساختار خود دارای دوام زیادی بوده و به نوعی ارزش هزینه کردن را دارند. 

انواع لاستیک 

در مورد لاستیک های مختلف در ادامه برای شما شرح میدهیم تا با موارد مختلف موجود در فروشگاه های لاستیک آشنا شوید. لاستیک ها به طور کلی به دو دسته زیر تقسیم میشوند که شامل :

  • لاستیک بایاس 

این لاستیک که از الیاف و رشته های نخی فشرده تهیه میشود، بایاس نوعی قدیمی در ساخت لاستیک به شمار می آید که دارای استفاده کنندگان کمی میباشد. دلیل استفاده کمتر از این نوع لاستیک در دنیای امروز، میزان عمر آن است که در طی مدت زمان کمی و در طی اصطکاک و چرخش بر زمین سطح آج آن صاف میشود که بدین ترتیب میتواند موجب کنترل پایین تر در حین رانندگی شود. به ویژه در زمین خیس از باران و یا بدتر از آن زمین پوشیده از برف و یخ. این نوع لاستیک بیشتر سازگار با خودروهای قدیمی میباشد.

  • لاستیک رادیال

نوع با کیفیت و با دوام بیشتر از لاستیک نوع رادیال است که با به کار رفتن رشته های سیمی در ساختار خود به میزان زمان بیشتری به نسبت نوع بایاس دوام می آورد. این نوع لاستیک با دوامی که دارد سطح آج دار خود را حفظ کرده و کاملا مناسب خودروهای با پتانسیل در سرعت بالا میباشد. میزان کنترل خوب در این لاستیک ها سبب امنیت خاطر بیشتری برای راننگان خود شده است.

اما لاستیک ها به طور متنوع برای موارد ویژه ای هم به تولید میرسند که برای آشنایی بیشتر با ما همراه باشید.

لاستیک چهار فصل

امروزه اکثر خودروهای تولیدی از لاستیک چهارفصل بهره مند میگردند به دلیل که بتوانند در شرایط های آب و هوایی مختلف بهترین عملکرد را برای رانندگان به ارمغان آورند. لاستیک های چهار فصل توان رانندگی تحت کنترل و ایمن را در زمین های مرطوب و حتی میزان سطحی از برف را ایجاد میکنند، اما باید به این نکته توجه داشته باشید که این لاستیک ها برای رانندگی در زمین های شدیدا برفی و چه بسا یخی نا مناسب هستند و باید برای این موارد از زنجیز چرخ و یا در صورت وجود از لاستیک های ویژه این شرایط استفاده نمود.

لاستیک پهن 

نوعی از لاستیک که دارای پهنای بیشتری به نسبت سایر لاستیک های دیگر بوده و به علت سطح بیشتر در حال برخورد لاستیک با زمین به خودرو میزان کنترل بیشتری میدهد که سبب آسودگی راننده در افزایش سرعت، به ویژه در پیچ های مختلف میشود. البته استفاده از این لاستیک ها تنها در ارتباط با مسائل فنی آن نبوده و در واقع جذابیت ظاهری که به خودرو میبخشد را میتوان از دلایل مثبت آن توصیف کرد.

لاستیک اسپرت 

انخاب و نصب این لاستیک صرفا به خاطر ظاهر جذابی است که به خودرو اضافه میکند. این لاستیک دارای قطر بیشتر به نسبت لاستیک های معمولی میباشد و همچنین از فاق کوتاه تری هم برخوردار است. باید این نکته توجه داشته باشید که فاق بسیار کوتاه برای ایمنی خودرو جالب نبوده و جلوبندی خودرو آسیب وارد مینماید. پس بهتر است که لاستیک به میزان استانداردی از فاق برخوردار باشد. لاستیک اسپرت کمی به نسبت لاستیک های فابریک خودرو از پهنای بیشتری هم بهره مند است.

به جز موارد بالا لاستیک های دیگری هم در بازار یافت میشود که بر اساس برند شامل موارد زیر میشوند.

  • لاستیک های ایرانی : لاستیک بارز، لاستیک یزد تایر، لاستیک گلدستون، لاستیک کویر تایر و لاستیک ایران تایر
  • لاستیک های خارجی : لاستیک میشلن، لاستیک پیرلی، لاستیک بریجستون، لاستیک کنتیننتال، لاستیک گودیر، لاستیک دانلوپ، لاستیک یوکوهاما، لاستیک فالکن، لاستیک مارشال، لاستیک مکسس، لاستیک هانکوک، لاستیک رودستون و دیگر موارد موجود.

 

انواع لاستیک را تنها با مراجعه به بخش فروش لاستیک در سایت ریموت یدک در دسترس خود خواهید داشت که در آنجا بهترین و معتبر ترین فروشندگان لاستیک در دسترس کاربران قرار گرفته اند.